TEGEVUSALA

Betoonitööd

TEENUSEST

Maja Kõige Olulisem Osa!

Betoon on enda olemuselt vastupidav, tugev ning vähese hooldusega materjal. See on üks kõige sagedamini kasutatavaid ehitusmaterjale. Seda kasutatakse suurte ehitiste, hoonete, terrasside, teede, sildade, tammide ja muu ehitamiseks. Betoonitöödel saab betooni kergesti valada või vormida mis tahes kujuks.

Betoon on hea ehitusmaterjal, sest see on:

  • Vastupidav
  • Ökonoomne ja kulutõhus
  • Talub kõrgeid temperatuure ja äärmuslikke ilmastikutingimusi
  • Nõuab vähe hooldust
  • Paindlik ja seda saab kasutada erinevate ehitusprojektide vundamendina.

Pakume erinevaid betoonitöid ning lisaks sellele tegeleme ka erinevate elementide montaažiga. Teame millist rolli betoonitööd ehitise rajamisel mängivad ning meie jaoks on kliendi rahulolu ning kvaliteet üleüldiselt väga oluline. Hoolitseme selle eest, et vajalikud elemendid saaksid kokku pandud just nii nagu soovitud.

Personaalse betoonitööde pakkumise saamiseks võta meiega ühendust juba täna. Helista meile või saada meile meil.

Meie teenused

1) Betoonpõrandad

Betoonpõrandad on äärmiselt tugevad ja vastupidavad ning kui see on korralikult paigaldatud ja hooldatud, võib see kesta sama kaua kui maja ise. Disaini lahendusi on mitmeid ning betoonist saab teha elegantseid ja värvikamaid põrandaid.

Tegeleme nii põrand betooni valamisega kuni selle hoolduseni välja.

2) Betoontrepid

Betoonitöödel on betoontreppide suurim eelis on nende tugevus ja vastupidavus. Lisaks talub see suurt koormust, on ilmastikukindlad ja kestavad aastakümneid ilma remonti vajamata.

Betoonpõrandad valmistame individuaalsetest vajadustest lähtuvalt. Pakume parimat  tulemust. Vastavalt soovile saab betoontreppe täiendada lõputute materjalidega, nagu marmor, puit, vaip või plaadid.

Mis on betoon ja betoonitööd?

Betoon, tehiskivisaoline mass, on komposiitmaterjal, mis tekib sideaine (tsemendi või lubi) segamisel täitematerjaliga (liiv, kruus, kivi, telliskivilaastud jne), vesi, lisandid jne. proportsioonid. Tugevus ja kvaliteet sõltuvad segamise proportsioonidest.

Betoon kui materjal on viimase kümnendi jooksul järjest populaarsust kogunud ka eramuehitusel. Betoon on tugev, vormitav, universaalne ning kauakestev materjal, mis võimaldab arhitektidel olla oma loomes vaba ja lennukas. Betooni üldiste omaduste tõttu nimetatakse mõnikord tehiskivimiks.

Eestis on valminud mitmeid modernseid eramuid, mille põhimaterjaliks on betoon — alustades kandekonstruktsioonidest ja fassaadist, lõpetades betoonpindadega interjööris.

Milline on hea betoon?

Sellist asja nagu täiuslik betoonisegu pole olemas. Teatud rakenduse jaoks on palju hästi kavandatud betoonisegusid, kuid mõned neist on paremad kui teised. Betoonil on üldiselt väga palju mõjutajaid ja aspekte, mis vajavad ning nõuavad betoonilt erinevaid omadusi.

– Mehaaniline tugevus, eelkõige survetugevus: tavalise betooni tugevus varieerub vahemikus 25–40 MPa.

– Vastupidavus: betoon on äärmiselt vastupidav keskkonnast lähtuvale füüsikalis-keemilisele rünnakule (pakane, vihmane õhusaaste jne…) Sobib eriti hästi nõudlike ja ekstreemsete tingimustega konstruktsioonidele.

– Poorsus ja tihedus – mida tihedam (või vähem poorne) betoon, seda parem on selle jõudlus ja vastupidavus. Betooni tihedust suurendatakse täitematerjali mõõtmete ja pakkimise optimeerimise ning veesisalduse vähendamisega.

– Tulekindlus.

– Soojus- ja heliisolatsiooni omadused.

– Löögikindlus ja vastupidavus.

Betooni eelised

1) Tugev ja vastupidav

Betoon kestab aastakümneid kauem kui alternatiivsed ehitusmaterjalid ja muutub aja jooksul tegelikult tugevamaks. See vähendab nii omamise kogumaksumust kui ka sagedasema taastamise või rekonstrueerimisega kaasnevat keskkonnamõju.

2) Veekindel betoon

Kuigi vees sisalduv kemikaal võib põhjustada betooni ja raudbetooni korrosiooni. Võrreldes puidu ja terasega talub betoon vett ilma tõsise riknemiseta. Tänu sellele on omadusele sobib see ideaalselt veealusteks ja veealusteks rakendusteks, nagu ehituskonstruktsioonid, torustiked, tammid, kanalid, vooderdised ja veeäärsed konstruktsioonid. Puhas vesi ei ole kahjulik betoonile ega isegi mitte raudbetoonile, vees lahustatud kemikaalidele, nagu sulfaadid, kloriidid ja süsinikdioksiid põhjustavad korrosiooni.

3) Ökonoomne

Võrreldes ehituses kasutatavate materjalidega on betooni tootmiskulud väga madalad. Võrreldes terase, polümeeride ja muude ehitusmaterjalidega on see jällegi odav ja laialdaselt saadaval kogu maailmas. Betooni peamised koostisosad on tsement, vesi ja täitematerjalid. Kõik need on kohalikel turgudel madala hinnaga saadaval.

4) Vastupidav

Kvaliteetsed betoonitööd on väga vastupidavad. Betoon ei põle, ei roosteta ega mädane. See on tule-, tuule-, vee-, vibratsiooni- ja maavärinakindel. Äärmuslike ilmastikunähtuste järel on betoonkonstruktsioonid osutunud kõige vastupidavamaks.

5) Vähene hooldusvajadus

Betoonkonstruktsioonid ei vaja regulaarse ilmastikukaitsena katmist ega värvimist, võrreldes teras- või puitkonstruktsioonidega, kus see on vältimatu. Kattekihti tuleb vahetada ja ümber teha rutiinselt, mistõttu on betooni hoolduskulud palju madalamad kui terase või puidu omadel.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST NING KÜSI PAKKUMINE
CREDITINFO SERTIFIKAAT2022