müüritööd

Ehitamine FIBO plokkidest

Kergbetoonist FIBO plokid on oma ökoloogiliste omaduste poolest samaväärsed keraamiliste tellistega. FIBO plokkidel on hea soojusisolatsioon, mis teeb võimalikuks selle kasutamise nii soojades kui külmades kliimaoludes. Kergbetoonist plokid hingavad reguleerides õhuniiskust ruumis. Kergbetoonist plokkidest seinad on vastupidavad ega nõua hooldust. Materjal ei mädane, ei karda niiskust (võib kasutada vundamendi ehitamiseks), ei põle, erinevalt puidust ning ei roosteta, vastupidiselt metallile.

Ehitamine AEROC plokkidest

AEROC plokid koosnevad kärgbetoonist. Neil on suurepärased soojusisolatsiooni ja head heliisolatsiooni omadused. Kärgbetooni koostisse kuuluvad vaid naturaalsed komponendid (lubi, tsement, liiv ja vesi), neis ei sisaldu radioaktiivseid ja kantserogeenseid aineid, raskeid metalle, polümeere ega sünteetilisi aineid. Mikrokliima AEROC plokkidest ehitatud majades on ligilähedane mikrokliimale puitmajades. Laiaulatuslikud terviseuuringud eri materjalidest ehitatud majade elanikkonna hulgas näitasid, et kõige vähem tervisehäireid esines inimestel, kes elavad puitmajades või majades, mis on ehitatud kärgbetoonist.

Ehitamine Columbia-Kivi plokkidest

Columbia-Kivi plokid valmistatakse Portlandi tsemendist, veest ja mineraalide lisamise teel. Eristuvad suure vastupidavusega, vajadusel lihtsalt armeeritavad. Soojusisolatsiooni näitajad on keskmised. Columbia-Kivi plokkidel on hea heliisolatsioon.
Majasisesed müüritööd on teostatavad ka talvel, kuid muud müüritööd tuleks plaanida soojemaks perioodiks.