TEGEVUSALA

SW paneelide paigaldus

TEENUSEST

Universaalsed lahendused hoonetele

SW paneelide paigaldus pakub endast kauakestvat lahendust, mis aitab luua õhutiheda ja tõhusa lahenduse erinevat tüüpi hoonetele. Paigaldatud paneelid on turvalised ning pakuvad erinevad lahenudsi paljudesse hoonetesse. Paigaldame paneele vastavalt kliendi soovile kas näiteks tööstushoonesse, laohoonesse, ostukeskustesse jne.

SW paneelid on unikaalsed sest:

  • Nende mitmekülgse otstarbe tõttu
  • Kiire paigaldus
  • Unikaalsed lahendused
  • Pakub soojusisolatsiooni
  • Omab tulekindlat omadust

Paigaldame paneele nii era- kui ka ärikliendile, sõltumata objekti suurusest ja keerukusest. Paneele saame kasutada veel hoonete renoveerimiseks. Tänu paneelide lihtsale paigaldamisele teostame tööd kiirelt ja kvaliteetselt.

Personaalse pakkumise saamiseks võta meiega ühendust juba täna. Helista meile või saada meile meil.

Mis on Sandwich paneelid?

Kõige üldisemalt ja lihtsamalt seletades on sandwich-paneel üks paneelitüüpidest, mis koosneb kolmest materjalikihist, mis on kokku liimitud, et moodustada üks tervik. Sandwich-paneele võib nimetada ka komposiitpaneelideks, mis tähendab, et need on valmistatud rohkem, kui ühest materjalitüübist.

Piltlikult öeldes koosneb see isolatsiooni kihist, mis on omakorda ümbritsetud mõlemalt poolt kaetud metall-lehtedega. Isolatsiooni kihiks on tavaliselt, kas mineraalvill või vahtpolüstürool. Need täidavad nii soojuse -, kui ka heliisolatsiooni ülesannet. Tavaliselt kasutatakse sandwich paneelide puhul keskel soojustamiseks, kas siis mineraalvilla või PIR-i.

Sandwich-paneelide tüübid sõltuvad suuresti soojusisolatsioonist, tulekindlusest, kaalust ja heliisolatsioonist.

Kerge südamik hoiab mõlemad tahud õiges asendis, talub nihkejõude ja tagab isolatsiooni samas, kui kaks tahku tagavad vastupidavuse, ilmastiku- ja löögikindluse ning peavad vastu tasapinnalistele pinge- ja survejõududele.

Milleks saab kasutada sandwich-paneele?

Sandwich-paneele kasutatakse laialdaselt ühe- ja mitmekorruseliste hoonete väliskattena, kus on vajalik ilmastikukindlus, vastupidavust tugevale tuulele ja kaalule jne. Kuid neid kasutatakse ka isoleeritud siseümbriste, laepaneelide, vaheseinte (näiteks külmhoonetes) ja tulekindlate sektsioonide seinte valmistamiseks. Näiteks on eralid olemas katuse sandwich paneelid.

Hoonetüübid, millel on tavaliselt sandwich-paneelid, on järgmised:

  • Tööstushooned ja töötlemistehased.
  • Laohooned.
  • Põllumajandushooned.
  • Ostukeskused.
  • Spordirajatised.
  • Transpordihooned.

Miks peaks SW paneelid valima?

1) Mitmekülgne otstarve

Mööda Euroopat reisides ei saa mööda vaadata sadadest sandwich-paneelidest valmistatud konstruktsioonidest. Huvitav on see, et tänapäeval pole need ainult tööstuslikud struktuurid. Samuti hakkavad järjest enam populaarsust koguma eramaja projektid ning samuti paljud projekteerimisbürood loovad isegi selliste rakenduste põhjal valmis kontseptsioone.

2) Aeg

Sandwich-paneelid paigaldamine on lihtne, kiirem ja mis kõige tähtsam, odav. Paneelid on viimistletud komponendid, sobivad lihtsaks paigaldamiseks nt. teraskonstruktsioonile.

Arvestades praegust olukorda ehitusteenuste turul, on tööajal kulude optimeerimise protsessis võtmeroll. Mida kiiremini ehitis valmib, seda vähem kulutame ehitusteenuse kuludele, mis on viimastel aastatel oluliselt kasvanud. Struktuuri kiire valmimise protsess tähendab ka varasemat hoonestuse algust, mis parandab äriprojektide investeeringutasuvust.

3) Unikaalsus

Pole vahet, mis hoonega on tegu, siis mingil määral tahaksime me kõik, et säiliks unikaalsus. Hoone välimus, olgu selleks näiteks ladu, tootmisettevõte, kauplus või autosalong, määrab sageli kaubamärgi usalduse taseme. Seetõttu on ka esteetiline osa võtme tähtsusega.

SW paneelide paigaldamisega saab ühendada erinevaid tähelepanu köitvaid, klassikalisi ja modernseid stiile. Samuti on sandwich-paneelid kiiresti ja lihtsalt puhastatavad. Tavalised survepesurid sobivad selleks suurepäraselt.

4) Soojusisolatsioon

Üks suurimaid põhjuseid sandwich-paneelide paigaldamiseks on see, et paneelid pakuvad täiuslikku soojusisolatsiooni. Hea soojusisolatsioon hoiab ära ka hallituse ja niiskuse tekke, mis tuleneb kondensatsioonist ja soojusliikumisest. Parim osa on see, et soojusisolatsioon püsib hea veel aastaid.

5) Tulekindlus

Pikka aega on sandwich-paneelide paigaldust tehtud peamiselt paneelide tulekindluse tõttu. SW paneeli valimisel veenduge, et mõistate selle üldist tulepüsivust ja tulekindlaks jäämise kestust. Erinevad paneelid on valmistatud erinevatest materjalidest. Seega on nende tulepüsivus paneelitüübiti suuresti erinev.

Kui palju sandwich-paneelid maksavad?

Sandwich-paneelide paigaldamise täpset hinda on väga raske öelda, kuna see oleneb paljudest erinevates komponentidest. Aga olenevalt sellest, mis materjaliga on tegu saab eeldada ligikaudset maksumust:

  • Vahtpolüstüreensüdamikuga sandwich-paneeli hind – alates 50 PLN/m2 neto
  • Mineraalvillast südamikuga sandwich-paneeli hind – alates 79 PLN/m2 neto
  • Polüuretaansüdamikuga (PIR) sandwich-paneeli hind – alates 58 PLN/m2 neto

Lisaks sandwich-paneelide ostuhinnale tuleb kulukalkulatsioonis arvestada.

Sandwich paneelide tüübid

Olenevalt kasutusest jagunevad sandwich-paneelid seina- ja katusepaneelideks. Seinte sandwich-paneelide valikul on võtmeparameetriks soojustehnilised, tugevus- ja tulekaitseomadused, katusepaneelide puhul on olulised ka kandevõime ja pikk eluiga.

Katuse sandwich-paneelid peavad tagama täieliku õhutiheduse ja vajaliku katuse tugevuse, mistõttu on soovitatav kasutada eriprofiiliga paneele, mille väliskatted on harjade kujul.

SW paneelide paigaldus: samm-sammuline juhend

Kõige esimene samm on materjalide transport objektile, kus need laetakse maha. Laadimisel tuleb hoolikalt järgida, et ei kahjustataks paneele.

1) Materjali kontroll

Peale seda kui materjalid on kohale toodud peab kindlasti tegema materjali üleüldise kontrolli ning samuti enne paigaldamise alustamist tuleb kontrollida, et konstruktsioon oleks korras ja valmis. Vastasel juhul tekivad lekked, kuna tekib seinale laineefekt.

2) Sandwich-paneelide paigaldamine

Paigaldage esimene paneel, kasutades kinnitusvahendeid, mis läbivad kogu paneeli paksuse kuni konstruktsioonielemendini.

3) Järgmiste paneelide kokkupanek

Järgmiste paneelide paigaldamisel on väga oluline jälgida, et paneelid oleksid korralikult alla surutud, et tagada kinnituste maksimaalne tihedus.

Kohad, kus paneelid ühendatakse ilma kinnitusvahenditeta (nt ühe paneeli horisontaalühendus, samba peal või seinapaneeli ja katusepaneeli ühenduskoht), tuleb täiendavalt tihendada, näiteks madalrõhu polüuretaanvahuga.

4) Maskeerivad hooldused

Viimase etapina paigaldatakse maskeerivad hooldused nt. liitekohad, nurgad, tuuletoed, harjad või soklid.

Kokkuvõtteks

SW paneelid on mitmekülgsed, kergesti paigaldatavad, hea soojusisolatsiooni ja paljude muude omadustega.

Meie eesmärk on aidata paneele õigesti ja kvaliteetselt seadistada. Omame pikaajalist kogemust antud valdkonnas ja teeme kõik selleks, et tulemus jääks ootuspäraseks.

Kui tekkis küsimusi seoses SW paneelide paigaldusega, siis võta julgelt ühendust ning aitame leida lahenduse.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST NING KÜSI PAKKUMINE
CREDITINFO SERTIFIKAAT2022